„Laur Bałtyku” – Regulamin
I. Charakter, cel i rodzaj wyróżnienia
Komitet Organizacyjny imprezy Herring Szczecin ustanawia dwa rodzaje wyróżnień:
- Laur Bałtyku jest wyróżnieniem Komitetu Organizacyjnego imprezy Herring Szczecin, przyznawanym przedsiębiorcom, menadżerom oraz politykom z branży lub w sposób znaczący współpracujących z nią, za najbardziej spektakularne osiągnięcie, przyczyniające się do rozwoju szeroko rozumianej gospodarki morskiej,
- Bursztynowy Laur Bałtyku jest wyróżnieniem Komitetu Organizacyjnego imprezy Herring Szczecin, przyznawanym firmom przyczyniającym się do rozwoju szeroko rozumianej gospodarki morskiej, utrzymującym i tworzącym nowe miejsca pracy, w trwały sposób utrzymujące morski charakter naszego regionu.
Celem wyróżnienia jest tworzenie pozytywnego wizerunku oraz warunków dla rozwoju szeroko rozumianej polskiej gospodarki morskiej, poprzez:
- prezentację wyróżniających się przedsiębiorców i menadżerów;
- promowanie etyki i wzajemnej współpracy w biznesie;
- inicjowanie aktywności w samorządzie gospodarczym;
- lobbowanie na rzecz dokonań politycznych na forum parlamentu lub rządu w sferze gospodarki morskiej.
Rodzaj wyróżnienia: statuetka „Laur Bałtyku” wg wzoru zatwierdzonego przez Komitet Organizacyjny imprezy Herring Szczecin.
II. Wyłanianie kandydatów i przyznawanie wyróżnienia „Laur Bałtyku”
Zgłoszenia kandydatów (osoby lub grupy osób fizycznych) do nagrody dokonują Sygnatariusze Listu Intencyjnego z 5 stycznia 2006. Kandydatury mogą też zgłaszać firmy uczestniczące w Herring Szczecin w danym roku na warunkach podanych w p. III.
Przyznania wyróżnienia dokonują przedstawiciele Sygnatariuszy Listu Intencyjnego z 5 stycznia 2006. Posiedzenie przedstawicieli Sygnatariuszy organizuje, zwołuje i przewodzi obradom przedstawiciel Komitetu Organizacyjnego Herring Szczecin.
Wybór laureta(tów) następuje w drodze tajnego głosowania zwykłą większością głosów.
Nagrodę wręcza osoba upoważniona przez przedstawicieli Sygnatariuszy.
III. Terminarz przyznawania nagrody
Kandydatury do nagrody są zgłaszane pisemnie wraz z uzasadnieniem do Biura Organizacyjnego Herring Szczecin na adres herring@port.szczecin.pl do 31 marca br. Wyróżnienie wręczane jest za okres jednego roku wstecz, w trakcie imprezy Herring Szczecin.
IV. Postanowienia końcowe
Sygnatariusze Listu Intencyjnego z 5 stycznia 2006 akceptują regulamin nagrody, tworzą jego nowe zapisy oraz dokonują interpretacji zapisów i wymagań regulaminowych.
Sygnatariusze Listu Intencyjnego z 5 stycznia 2006 zastrzegają sobie prawo do cofnięcia lub zawieszenia nagrody w przypadku stwierdzenia działań niezgodnych z Regulaminem „Lauru Bałtyku”.
Prawa autorskie do nazwy „Laur Bałtyku” zastrzegają sobie Sygnatariusze Listu Intencyjnego z 5 stycznia 2006.