Prasa

Kurier Szczeciński

2007-05-17

Prezydent przed Herringiem

Jutro w samo południe uczestnicy corocznego bankietu branży morskiej Herring Szczecin spotkają się z prezydentem Szczecina Piotrem Krzystkiem w kompleksie rekreacyjno-spacerowym „Różanka”. – Prezydent przedstawi przedsiębiorcom z branży morskiej możliwości i propozycje współpracy, w nawiązaniu do wytyczonych przez władze miasta nowych kierunków rozwoju Szczecina – poinformowali organizatorzy „śledzia” ze Stowarzyszenia Biuro Promocji Żeglugi Morskiej Bliskiego Zasięgu. Natomiast wieczorem rozpocznie się Herring Szczecin 2007. W halach Międzynarodowych Targów Szczecińskich organizatorzy spodziewają się około 2 tysięcy gości.

Biuro Promocji Żeglugi organizuje Herringa wspólnie z przedstawicielami szczecińskich firm morskich oraz organizacjami związanymi z gospodarką morską z terenu regionu. Celem spotkania jest integracja tego środowiska. W tym roku nowością bankietu będzie wręczenie wyróżnienia„Laur Bałtyku”, przyznawanego osobom wybranym przez kapitułę spośród grona przedsiębiorców, menedżerów oraz polityków „za osiągnięcie przyczyniające się w sposób istotny do rozwoju szeroko rozumianej gospodarki morskiej”.

– Oprócz typowo integracyjnego charakteru impreza ma również za zadanie dofinansowanie działalności fundacji związanych z gospodarką morską. Herring Szczecin to następca Baltic Herring Meeting, która to impreza była z kolei wzorowana na hamburskim Jedzeniu Golonki. W ślad za szczecinianami poszli w Trójmieście, gdzie od paru lat odbywa się Wspólna Kaczka.

(kl)