Fracht FWO Polska
C.Hartwig Szczecin: Spedytor godny zaufania
Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA
Net Marine Group
Morska Agencja Gdynia
Bota Technik: serwis, budowa i sprzedaż urządzeń morskich
TT-Line - Green Ship
Polska Morska

Prasa

ZMPSiŚ SA

2006-03-01

Spotkanie Krajowej Izby Gospodarki Morskiej z przedstawicielami Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA

23.02.2006 w Zarządzie Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A. odbyło się kolejne spotkanie członków i sympatyków Krajowej Izby Gospodarki Morskiej. Spotkanie prowadził Przewodniczący Rady Oddziału Szczecińskiego Krajowej Izby Gospodarki Morskiej Cezary Sylwestrzak. Współorganizatorem był Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A. reprezentowany przez prezesa Dariusza Rutkowskiego i wiceprezesów Dariusza Bernackiego, Pawła Sikorskiego i Władysława Lisewskiego.

Reprezentanci Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A. podsumowali działania ZMPSiS S.A. w roku 2005, omówili główne zmiany w nowej taryfie portowej oraz przedstawili zamierzenia inwestycyjne na najbliższe miesiące. Założenia długofalowej Polityki inwestycyjnej do roku 2013 zaprezentował Marek Trojnar.

– Rok 2005 zakończył się dla nas bardzo dobrze. Obserwujemy stały wzrost obrotów ładunków drobnicowych, w tym drobnicy skonteneruyzowanej i w oparciu o analizę tych danych prowadzimy i będziemy konsekwentnie prowadzić naszą politykę inwestycyjną – powiedział w swoim wystąpieniu przez ZMPSiS SA Dariusz Rutkowski.

Wiele problemów poruszono podczas dyskusji. Pytania dotyczyły między innymi planów związanych z poszerzeniem Wolnego Obszaru Celnego w Porcie w Szczecinie, spraw związanych z przejęciem infrastruktury kolejowej znajdującej się na terenie portów oraz kosztów prowadzenia działalności na terenach portowych.

W związku z wyczerpaniem się dotychczasowej formuły corocznej imprezy "Baltic Herring Meeting", Cezary Sylwestrzak przedstawił zebranym plan organizacji imprezy "Baltic Herring 2006", która ma odbyć się w halach Międzynarodowych Targów Szczecińskich 19 maja 2006. Celem zmiany formuły imprezy ma być przywrócenie jej morskiego charakteru oraz gromadzenie funduszy na potrzeby fundacji "Ludziom Morza" i "Pro Publico Mare" Organizatorzy, wśród których są organizacje i przedsiębiorstwa branży morskiej naszego województwa liczą na duże zainteresowanie środowiska i wspaniałą zabawę.

Wojciech Sobecki, rzecznik prasowy ZMPSiŚ SA
Źródło: www.port.szczecin.pl